gototopgototop


Церковне життя Київщини у ХХ – ХХІ ст.


На вістрі Великого терору.


Гетьманат. На німецьких багнетах.


Пам'яті Майдану. Тези


 

Історія конституціоналізму в Україні в документах


Війна і мир. Минуле і сучасність


 


КПУ – УГГ: початок протистояння (1973 -1976 рр.).

Українська Гельсінська Група (Українська громадська група сприяння виконанню Гельсінських угод) була утворена 9 листопада 1976 року. Її засновниками стали Руденко М.Д. (керівник групи), Бердник О.П., Лук’яненко Л.Г., Мешко О.Я., Матусевич М.І. та інші. Основну мету УГГ її члени бачили у збиранні доказів порушення прав людини у СРСР та надання цім фактам широкого міжнародного розголосу.

І, хоча група офіційно оформилася тільки наприкінці 1976 року, протистояння між її майбутніми членами та Компартією України як складовою частиною КПРС мало глибоке коріння. Саме як один з проявів несприйняття радянської дійсності та існуючої шкали цінностей слід оцінювати твір О.Бердника «Ти ніколи не вмреш». Поступовий розрив з партією М.Руденка та Г.Снєгірьова, близького до Групи, знайшов відображення у протоколах партійних організацій. Уявлення про перші кроки Української Гельсінської Групи, її документи та склад дають матеріали оперативного спостереження КДБ.

У виставці використані документи, які зберігаються у Державному архіві Київської області, Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України, Центральному державному архіві громадських об’єднань України, Галузевому державному архіві Служби безпеки України, Центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г.С.Пшеничного.


Людям з вадами зору

Aa
Aa
Aa
K
K
K

ФОНДИ ДОРАДЯНСЬКОГО ПЕРІОДУ

БАЗА ДАНИХ

КНИГИ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ 1919-1939 РОКИ

БАЗА ДАНИХ

КИЇВСЬКА ГУБЕРНСЬКА КОМІСІЯ 1-ГО ЗАГАЛЬНОГО ПЕРЕПИСУ НАСЕЛЕННЯ 1897 РОКУ

БАЗА ДАНИХ

Електронний географічний каталог Державного арїіву Київської області періоду до 1917 року

Каталог

© Державний архів Київської області 2010 - 2015